Myslíte si, že je možné bojovat ve válce, aniž byste se dotkli zbraně? Věřte tomu nebo ne, ale historie zná několik případů, kdy se vojíni odmítli účastnit války z pozice popravčího. I přesto je však jejich povinnost volala a oni jí vyslyšeli. A přesně o tom je také film Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny.

Příběh tohoto filmu začíná vykreslením života mladíka, který pochází se silně křesťanské rodiny, která však má ve válce silně zapuštěné kořeny, protože hrdinův otec je veteránem z Velké války, což bylo označení pro první světovou válku. Ten přišel ve válce o všechny své kamarády, a proto se mu snaha narukovat u obou jeho synů absolutně nelíbí. Paradoxně je však právě tou osobou, díky které může náš hrdina zažít skutečnou vojenskou akci.

Jeho problém je totiž ten, že zásadním způsobem odmítá vzít do ruky zbraň, což je poměrně velký problém na bojišti. Rozhodne se však stát se zdravotníkem. Na výjimku se mu pak dostane příležitosti ukázat svou kuráž u Hacksaw Ridge, což byla jedna z nejkrvavějších bitev v Pacifiku během druhé světové války.

Náš hrdina sice zbraně nepoužíval, zato však projevil neskutečnou hrdinskost poté, co byli americké jednotky nuceny ustoupit, a on pak celou noc běhal po bojišti a zachraňoval zraněné, bez jediného výstřelu! Za to si vysloužil vysoká ocenění a stal se hrdinou.

Tou největší parádou na celém filmu je však to, že je natočený podle skutečné události. Snímek vznikl pod taktovkou Mela Gibsona a nutno říci, že skutečně podařený. Výprava, příběh, prostředí, to vše dokonale hraje dohromady se skvěle interpretovanou naivitou mladého hrdiny. Za nás velký palec nahoru a hodnocení 9/10.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About The Author

Related Posts