Milovníci tajemného světa čar a kouzel tento týden jásali. Do kin se dostalo filmové zpracování knihy od J. K. Rowlingové jménem Fantastická zvířata a kde je najít, která má svůj děj zasazený do světa Harryho Pottera,  ovšem o několik desítek let dříve, než se mladý čarodějnický učeň vydal do Bradavic. Film nás přivádí do poválečných spojených států do města New York.

Zavede nás sem především příběh Newta Scamandra a jeho prazvláštního kufru. Ten se téměř okamžitě dostane do zajímavé šlamastiky, při které se mu z jeho kufru dostane hned několik prazvláštních magických tvorů.

Fantastická zvířata a kde je najít

K tomu mu pomůže i jeden nečar, tak je ve státech označován mudla, který se s Newthem potká v bance a omylem si společně prohodí své kufry. Právě tento nečar pak vypustí velké množství magických zvířátek, které začnou po celém New Yorku provádět pěknou neplechu.

Fantastická zvířata a kde je najít

Tento mudla a Scamander spojí své síly, aby čarovný zvířata pochytali. Do toto jim asistují dvě krásné čarodějky pracující na ministerstvu kouzel, které ve své práci však mají poměrně hustý škraloup, který se snaží za každou cenu odstranit, což je jim však příliš nedaří a celou svou situaci svými zbrklými pokusy jen a jen zhoršují.

 

Fantastická zvířata a kde je najít

Nebyl by to však film natočený z pera J. K. Rowlingové, pokud by zde nefiguroval i pořádný záporák. O tom vám však příliš prozrazovat nebudeme. Dotyčný záporák má co dočinění s nevysvětlitelnou silou, která se ve městě probudila, a která dokonce i vraždí. Velmi rychle vyjde najevo, že tato síla nemá nic společného s uprchlými zvířaty Newta Scamandra, ale že se jedná o něco mnohem vážnějšího a temnějšího.

 

Určitě vám vřele doporučujeme jít na tento film do kina, kde skvěle vynikne hudební doprovod celého filmu a skvělé zpracování fantastických zvířat. Zkrátka po dlouhé době je tu film, který opravdu stojí za to.

About The Author

Related Posts