Dnes opustíme vody filmových trháků, a podíváme se na zoubek momentálně nejpopulárnějšímu seriálu z produkce HBO. Ten nás zavede do daleké budoucnosti a také časů dávno minulých, kdy chlapi nosili kolťáky proklatě nízko u pasu.

Seriál jménem Westworld popisuje společnost z daleké budoucnosti, která drží monopol na výrobu dokonalých robotů, kteří jsou k nerozeznání od skutečných lidí. Tito roboti mají vlastní myšlenky a naprogramované chování a reakce na vnější podměty. Tito roboti jsou pak uzavřeni v obrovském parku, který je vybodován do podoby amerického údolí v 18. století, což je doba, která je všem známá jako divoký západ.

Westworld

Do tohoto parku pak za umělými výtvory jezdí návštěvníci, kteří se stávají součásti předem nadefinovaných příběhových linek, do kterých je tito robotí zavádějí a díky kterým je zákazníci prožívají. Hlavním pravidlem je, že zákazníkovi nesmí být nikterak ublíženo, a že návštěvník parku může dělat vše, co se mu zlíbí. Do parku tak jezdí zbohatlí surovci i celé rodiny, kteří si zde chtějí vychutnat dovolenou.

Westworld

Nebyl by to však pořádný příběh, pokud by se v celém parku neobjevily problémy. Tyto problémy se samozřejmě týkají robotů, kteří jsou již natolik dokonalí, že svou podstatou začínají předhánět své stvořitele a jejich chování již není ovlivněno kódem, ale svým vlastním myšlením. Roboti se tak začínají svým stvořitelům stavět vzdor.

Westworld

Do toho všeho ještě navíc zasahuje stvořitel celého parku, kterého ztvárňuje dokonalý Antony Hopkins. To, zda je jeho postava kladná či záporná necháme již na vás, ovšem sledování tohoto seriálu vám jen a jen vřele doporučujeme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About The Author

Related Posts