Snímek inspirovaný skutečnými událostmi, které se vztahují ke kolonii Dignidad, která byla zbudována v Chille během Pinochetova režimu a ve které se děly věci, které měly být zraku okolí velmi dobře skryty.

Celá kolonie byla řízena lékařem Paulem Shäferem, který měl veškeré dění v ní velmi dobře pod kontrolou a postupně z komunity lidí, kteří v ní žili, vybudoval jakousi pracovně-kultovní sektu, jejíž byl on sám středobodem. Vše se provalilo v momentě, kdy z této kolonie uteklo několik jejích členů. Kteří vypověděli, že za vysokou zdí, která kolonii obklopovala, dochází ke zneužívání dětí a dokonce k mučení Pinochetových odpůrců.

Film sleduje mladý pár, kdy se mladý novinář z Německa a Pinochetův odpůrce do této kolonie dostane coby oběť mučení, po kterém předstírá svou slaboduchost. Jeho partnerka se rozhodne, že jej z kolonie zachrání, a tak do ní dobrovolně vstoupí, aby na vlastní kůži zažila veškerá muka, kterým jsou zde, zejména ženy, vystavovány.

Film sleduje jejich strastiplnou cestu za svobodou, během které musí překonat velké množství překážek a nakonec budou moci věřit jen sami sobě navzájem. Ve filmu zazářila Ema Watson po boku Daniela Brühla, kteří velmi dobře ztvárnili své role a v jejich podání je celá atmosféra velmi hutná a pravdivá.

Film však bohužel čerpá z tématu, které bylo ztvárněno již několikrát a rozpad člověka v sektářském prostředí se velmi rychle okouká. I přesto se jedná o velmi temný a hluboký snímek, který si určitě zajistí vaší pozornost, zejména pokud jste předtím neviděli filmy jako Vesnice, Rituál a jiné podobné, až tvrdě hororové snímky.

Někdy se však film s divákem až příliš mazlí a opravdu hrubí scény jsou zde pouze naznačeny, možná je to však škoda, protože v tomto případě by se mělo železo námětu kout vždy, pokud je dostatečně žhavé, což bohužel v mnohých případech stále je.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About The Author

Related Posts