Čest výjimkám – jistě se najdou i tací, kteří se vypracovali sami, bez pomoci zkušenějších kolegů, čistě na základě vlastního talentu a obrovského hladu po nových vědomostech. Většina lidí „od filmu“ přesto začala tam, kde jim bylo poskytnuto patřičné vzdělání. Stejně jako je pro řídícího pracovníka korporátu výchozím bodem kvalitní manažerský program na ekonomické škole, filmař navštěvuje školu filmu.

Pokud vás práce ve filmovém průmyslu fascinuje a představujete si budoucnost v režisérském křesle nebo na jiném, neméně zajímavém postu nepostradatelného člena filmařského týmu, mělo by vás zajímat studium na prestiží škole Prague Film Institute.

Můžete namítnout, že mít školu nestačí. Ta z vás dobrého filmaře neudělá. Do určité míry máte pravdu – kdo se chce profesi skutečně věnovat, musí získat zkušenosti a při cestě za svým snem trpělivě překonávat mnohé překážky. Jenomže Prague Film Institute není obyčejná škola filmu. Nabízí studentům podstatně více než většina ostatních filmových škol.

Prague Film Institute úzce spolupracuje s filmovým studiem produkční společnosti Three Brothers. Členové profesionálního filmařského týmu, kteří ve filmové škole působí jako lektoři, v minulosti spolupracovali na hollywoodských trhácích jako Van Helsing, Blade II, Doom a mnoha dalších úspěšných snímcích. Kvalitu jejich práce ocenily hvězdy v čele se Seanem Connerrym, Arnoldem Schwarzeneggerem či již zesnulým Heathem Ledgerem.

Lekce s oscarovými režiséry jsou ovšem „pouhou“ třešničkou na dortu. Studium filmové školy spočívá také v práci se špičkovou technikou a v mnoha dalších aspektech, bez nichž by tvorba filmu nebyla možná. V praxi samozřejmě záleží na charakteru zvoleného kurzu – kromě tvorby filmu a postprodukce si přijdou na své také zájemci o kariéru v oboru herního designu.

A pokud nemáte čas na klasické studium, můžete se přihlásit na osmitýdenní letní filmový kurz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About The Author

Related Posts