Milujete animáky? Pokud ani přinášíme vám dnes pecku, která vás zcela jistě chytne u srdce. A to nejen svým skvělým příběhem, ale také formou, kterou je celý tento film zpracovaný. Takže se pohodlně usaďte a vychutnejte si tento jedinečný příběh.

Jedinečný příběh, nádherné zpracování a zajímavé prostředí. To jsou tři hlavní prvky nového animovaného filmu Kubo a kouzelný meč. Animovaný příběh nás zavádí do dávného Japonská k malém chlapci žijícímu s jeho lehce podivnou maminkou. Oba žijí v jeskyni, jedí rýži a mají rádi skládání origami. Ovšem jakmile vyjde slunko maminka se tak nějak vypne a Kubo musí jít bavit lidi do vesnice, kde vypraví prastarý příběh neohroženého samuraje. Své vyprávění doprovází hrou na kouzelný strunný nástroj, který má moc ožívat skládané figurky z origami.

Kubo a kouzelný meč

Takto to Kubo dělá den co den, dokud… Ale to jsme vám toho řekli zase až moc, takže se na zbytek podívejte sami. Ocitnete se totiž uprostřed příběhu o nehynoucí lásce matky ke svému synovi, hledání ztraceného otce a vypořádání se s pohnutou rodinou situací, která pronásleduje Kubu a jeho matku na každém kroku.

Kubo a kouzelný meč

Příběh je jedna věc, ovšem na tomto filmu je nejkrásnější forma zpracování. Celý film se totiž točí okolo skládání origami a touto technikou bylo vytvořeno velké množství částí tohoto filmu. Jak naší hrdinové, tak i okolní prostředí má co dočiněné s touto japonskou technikou skládání papíru. Tak například loď, na které se Kubo v jedné části filmu plaví, byla skutečně vyrobena z pravého listí.

Kubo a kouzelný meč

My osobně tento film hodnotíme jen a jen pozitivně a v našem žebříčku nejoblíbenějších animovaných filmů se dostal do první TOP 5.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About The Author

Related Posts