Krev, smilstvo, chtíč, touha po odplatě a palčivá slova boží. To jsou základní kameny nového filmu jménem Brimstone, který přibližuje těžký osud jedné ženy, se kterou si vždy jen zahrával. 

Mysteriózní dramatický thriller odehrávající se na divokém západě ke konci 19. století, sleduje osudy mladé ženy, která si prožívá na první pohled poměrně idylický život na malém venkovském městečku, který prožívá se svým starším manželem a který je vše co má. Její minulost je neznámá, ovšem na povrch začne vyplouvat v momentě, kdy do města dorazí nový reverend, aby kázal slova boží varující před hříšným chováním.

Brimstone: Z prachu a popela vstává nová žena

Reverend však pro mladou ženu znamená obrovské nebezpečí, kterému se bude muset postavit ona i celá její rodina. Jeho stopy se totiž táhnou jejím životem jako tenký bič boží, který jí trestá. Hrdinka filmu se však nechce svému osudu podvolit a proto volí cestu pomsty, která je krvavější než řeky při sedmi ranách božích.Brimstone: Z prachu a popela vstává nová žena

S tímto titulem se nám dostal do rukou film, který tu již dlouho nebyl. Náboženský fanatismus ruku v ruce se surovostí divokého západu 19. Století vytváří skvělé prostředí pro vyprávění až tarantinovského příběhu, který narušuje klasické vyprávění filmu, ale retrospektivně nás seznamuje s nejhlubšími tajemstvími němé ženy, která však nebyla vždy němou.Brimstone: Z prachu a popela vstává nová žena

I přesto, že jsme vám Dakotu připomněli coby upištěnou holčičku, dávno již tomu není pravda. Vyrostla z ní skutečně nadaná herečka, která i přes omezený text dokázala podat ztýranou ženu strachující se nejen o svůj život velmi věrohodně. Nejvíce však zamrazí z postavy reverenda. Muže oddaného bohu, ale také svému chtíči, který si vyžaduje svou odplatu, a který se nezastaví, dokud jej nestáhnou zaživa z kůže. Film nebudeme hodnotit jako horor, ale jako velmi surový zážitek, který je tisíckrát lepší, než sto béčkových hororů dohromady.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About The Author

Related Posts