Dokážete si představit svou hospitalizaci v nemocnici, kde hlavní chirurg ujíždí na fetu, řidiči sanitek se perou s jinými o pacienty a černoši sem mají přísný vstup zakázán. Přesně taková nemocnice fungovala na přelomu 19. a 20. století v New Yorku, a představovala jedinou záchranu pro celou řadu lidí z chudých poměrů, mezi kterými obcházel tyfus, nejrůznější abscesy či porodní problémy.
Dokonalý seriál ověnčený celou řadou ocenění, to je seriál jménem The Knick, který sleduje příběhy několika osob, které fungovali jako personál nemocnice, která začala z medicíny dělat mnohem více vědu s komplikovanými postupy než krvavou řezničinu, kde se pouze amputovalo, nebo zmírňovala bolest pomocí alkoholu.
Dokonalý seriál od oscarového režiséra Stevena Soderbergha, který dokonale vystihl dobu amerického velkoměsta před válkou. Seriál řeší problematiku rasové segregace, která v této době byla všudypřítomná. K tomu zapojuje sociální podmínky ve městě, ve kterém je jasně nastavený princip té nejlepší péče pro osoby, které na to mají peníze, a té nejhorší pro ty nejchudší.
Zároveň se poučíte něco o financování a ekonomice nemocnice před zlatými dvacátými léty ve spojených státech. Co je ovšem tím vůbec nejlepším, seriál dokonale zachycuje pokrok v medicíně. Představuje nové postupy a procesy, díky kterým byly objevovány nové techniky v oblasti chirurgie. Nebojí se používat odborné lékařské výrazy ani přiblížit proces samotného chirurgického zákroku.
Pokud tedy máte rádi historii a zároveň se vám líbí oblast sociologie a medicíny, pak vám tento seriál zcela jistě doporučujeme. Čekají na vás dvě série po deseti epizodách, které vás přikovají ke křeslu a už vás z něj nepustí. A jedna perlička na konec. Barack Obama o tomto seriálu prohlásil, že se jedná o jeho vůbec nejoblíbenější seriál.